Polski Teatr w Wilnie zaprasza na premierę spektaklu pt. „Spowiedź” w reżyserii Bożeny Sosnowskiej i Tomasza Matuiza.

To spektakl, który zadaje głębokie pytania o naturze twórczości oraz z jakimi wyzwaniami muszą zmagać się artyści. Przyglądamy się życiu bohaterki tego dokumentalnego dzieła teatralnego, kobiety, która przed śmiercią skierowała swoje wyznanie do własnoręcznie stworzonego Chrystusa.

Utwór Jana Wilkowskiego ,,Spowiedź w drewnie” mistrzowsko ukazuje paradoks człowieka i jego dzieła, kiedy to twórca staje w konfrontacji ze swoim własnym dziełem, które zaczyna go przerastać. Spektakl rzuca światło na temat, z którym każdy z nas może się utożsamić: walka z hejtem i niesprawiedliwym osądem, zarówno w świecie mediów społecznościowych, jak i w życiu codziennym. Przez monologi aktorów, „Spowiedź” tworzy portret problemów, z którymi borykają się oni na co dzień, konfrontując się z oskarżeniami i zarzutami, które mogą okazać się fałszywe. W scenicznej opowieści, niedokończone figury świętych domagają się sprawiedliwości za pośrednictwem rzeźbiarki, która jest ich twórczynią. Wnikliwa refleksja nieuchronnie prowadzi do momentu, w którym Frasobliwy daje rozgrzeszenie, uświadamiając, że każdy twórca boryka się z niedoskonałościami swojego dzieła.

Przyjdź i doświadcz tej intrygującej opowieści, która dotyka uniwersalnych tematów i skłania do głębszych refleksji – zaprasza Polski Teatr w Wilnie.

Polski Teatr w Wilnie, Spowiedź

Spektakl inspirowany utworem Jana Wilkowskiego ,,Spowiedź w drewnie”

Reżyseria: Bożeny Sosnowska i Tomasz Matuiz

Kostiumy, muzyka, plakat, scenografia wykonane przez uczestników projektu ,,Akademia Teatralna” pod nadzorem Ewy Baliul, Ernesta Tylingi, Daniela Samulewicza i Rafała Piesliaka.

Obsada:

Rzeźbiarka – Maria Żukowska

Frasobliwy – Patryk Babicz

Genowefa – Anna Borkowska

Matka Boska – Gabriela Zagarenko

Kukaśka – Urszula Damulewicz

Święci – Iwona Kisiel, Karolina Sinkiewicz, Adrian Sawrański, Oliwia Wonsowicz, Aleksandra Szot, Wiktoria Szot, Ewa Zakrzewska, Teresa Bożerodska.

Premiera: 3 września 2023 r., godz. 19:00,  Dom Kultury Polskiej w Wilnie, ul. Naugarduko 76