Z okazji 70. rocznicy śmierci wielkiego poety polskiego Juliana Tuwima, (1894–1953) Scena Polska.UK zaprasza na swoją najnowszą premierę.

On the occasion of the 70th anniversary of the passing of the great Polish poet Julian Tuwim (1894–1953), Scena Polska.UK cordially invites you to its latest premiere:

„CABARET – TUWIM: WONDERFUL AND UNCONVENTIONAL”.

Każdy wiek ma swój kabaret, aktualność kabaretowych treści, ich styl i wdzięk ulatniają się bardzo szybko i są nie do odtworzenia. Jednakże błyskotliwy dowcip Tuwima i namiętne zaangażowanie w życie pozwalają widzieć również nasz świat jego oczyma.

W naszym spektaklu ożyje Tuwim wiecznie młody, Tuwim radykalny i żarliwy; ożyje świat jego wyobraźni – zmysłowy i liryczny, jego  humor,pasja i bezkompromisowość, a wszystko zawarte w formie niezwykłego kabaretu.

Elementy kabaretu Tuwimowskiego („Qui Pro Quo”, „Cyganeria” czy „Cyrulik Warszawski”) będą się tu łączyć w nieco kazirodczym związku z typowym kabaretem Sceny Polskiej.UK („Kabaret niesfornych staruszków” czy „Gęś nadziewana”). Nowego uroku nabiorą od lat nie grane urocze szmoncesy i stare szlagiery, zaś nowy wydźwięk zyskają kontrowersyjne niegdyś utwory satyryczne.

Z typową dla Sceny Polskiej.UK przewrotnością przełamiemy kanon kabaretowy, aby przemycić parę ulubionych arcydzieł wysokiej poezji. Zobaczycie naszych aktorów w skeczach znanych i nieznanych, usłyszycie w ich wykonaniu zarówno popularne, stare teksty i melodie, jak i zaskakująco nowe interpretacje, z muzyką i orkiestrą pod kierunkiem Daniela Łuszczki.

Będzie to rzecz wyjątkowa, magiczna i podniecająco niepoprawna pod każdym względem!

W spektaklu udział biorą gwiazdy Sceny Polskiej.UK:

Magda Włodarczyk, Joanna Kańska, Wojtek Piekarski, Dorota Zięciowska i Dominik Mironiuk (gościnnie) Łukasz Zapłotny,

Jarosław Redestowicz i Beata Neciuk,

Scenariusz i Reżyseria: Helena Kaut-Howson

Współpraca dramaturgiczna: Iwona Załuska

Scenografia: Beata Barton-Chapple

Kompozycje i aranżacja: Daniel Łuszczki w wykonaniu zespołu muzycznego pod jego kierownictwem 

Scena Polska.UK z siedzibą w POSKu w Londynie jest najpopularniejszym profesjonalnym   zespołem teatralnym działającym w środowisku polskim na obczyźnie od 2004 roku. Scena prezentuje regularnie dwie premiery rocznie w Teatrze POSK u oraz dwie do trzech premier w przestrzeni Studio. W bogatym repertuarze Sceny znajdują się spektakle muzyczne i poetyckie, klasyka, jak i repertuar współczesny (patrz Repertuar i Archiwum Spektakli www.sceanpolska.uk)


Kabaret Tuwim Wspaniały i Niepoprawny to 52. premiera Sceny Polskiej.UK


Uwaga – tylko jeden weekend!

13 października (PIĄTEK) 19:00
14 października (SOBOTA) 14:30, 19:00
15 października (NIEDZIELA) 17:00

Teatr POSK-u
238-246 King St, London W6 0RF

Bilety:
VIP – £30 
Normalne – £25 
Miejsca z ograniczoną widocznością – £15 
Grupowe (od 8 osób) – £15 (nie dotyczy miejsc VIP)
Ulgowe (studenci i renciści ) – £3 taniej od każdej ceny biletu

https://www.eventbrite.co.uk/o/scena-polskauk-10609117590?aff=odeimcmailchimp&mc_cid=551a078606&mc_eid=8b939cbf4f&fbclid=IwAR0f-6wLMPPmOM_NI2Zkz1Vroz-GT4sfePH7OwThc7UwqkrnlGLjnlH_dNY

tel. 07955389058

mail: info@scenapolska.uk, www. scenapolska.uk

Ze względu na ograniczoną ilość przedstawień radzimy zamawiać bilety jak najszybciej!

Pełne info za stroną: https://londynek.net/wydarzenia/event?ev_id=4802586